jag har en film som har en storlek på 8.2mg. Hur kan jag få in den på en skiva som är 8mg?
Utskriftsvy
jag har en film som har en storlek på 8.2mg. Hur kan jag få in den på en skiva som är 8mg?
Bara bränn den, det fungerar säkert om Du väljer "overburn" i ditt brännar progg. Antar att det är fejk info Du ser, så testa med att bränna, jag är till 99,9 % säker på att det fungerar.Citat:
Ursprungligen postat av reecord
mvh humlan.
Är filmen verkligen 8 milligram?
Sorry det var ett riktigt upplägg så jag var tvungen att smasha! ;)
Ok det måste vara en LIGHT version :D :D :D
Mvh Kalle
Varför mg?
MB mena jag så klart.
Var finns det skivor på 8 MB ?
/Rojac
http://www.wesellcd.com/shop/default.asp?SetLng=6Citat:
Ursprungligen postat av rojac
Du menar nog att du har en film på 8.2gb... Alltså behöver du en dual layer skiva...
T.ex. 1st. Verbatim DVD+R DOUBLE LAYER 8,5GB som du kan hitta hos WeSellCd... Kostar lite mer... Men sånt man få leva med :)
802mb mena jag så klart :oops: :P
Tack så mycket jag köper en sådan skiva. och humla jag prova att ta overburn men det gilla den inte fick bara med halva filmen typ? :? kankse för att jag har något jävla skit brännar program? :wink:
Är det bara 802mb räcker det med overburn eller om du vill vara säker att det funkar så brän den på en vanlig dvd skiva... Singel layer 4.7gb... :)
vad är det för format på filmen då?
Är det .avi så måste ju programmet konvertera filmen -> mpg, och det är kanske därför du bara får plats med halva...
8,2mg till 802MB ät ju lite skillnad ;)
Varför måste du ha den på skiva då? kan du inte bara lägga den på någon xbox eller liknande?
Annars finns det väl 800MB's skivor att köpa idag?
Eller gör som någon skrev nyss.. bränn den på en vanlig 4,7GB's DVD-R skiva :) om du har gott om dem som jag
finns 900mb cd-r idag...