Frågan är om dessa img-filer kommer före eller efter MII-korten? Gissar ju definitivt på efter..frågan är hur långt efter? När koderna blivit officiella antar jag?
Frågan är om dessa img-filer kommer före eller efter MII-korten? Gissar ju definitivt på efter..frågan är hur långt efter? När koderna blivit officiella antar jag?
MC-buren MV-Coach.
SÖK via SÖK-funktionen! Frågor ställs i forumet, INTE till mig!
Stämer brå den.Alltid efter och enbart när koderna släps.
[quote="-=Stiffe=-"][quote="rojac"]Visst är det så men eftersom de nya som kommit inte har gett mej nått nytt som jag har haft behov av, så varför byta img?Ursprungligen postat av reecord
Men mitt svar var mest för att visa att man inte behöver jobba dag och natt med DB utan det går att bara köra oxo! :smile:
[quote="rojac"][quote="-=Stiffe=-"]man behöver inte jobba dag och nattUrsprungligen postat av rojac
om man kopplar en usb till dreamboxen så kan man lägga img in i usb och det tar inte mer än några minuter att byta img då har man altid senaste med olika emu och diverse plugins
[
man behöver inte jobba dag och nattom man kopplar en usb till dreamboxen så kan man lägga img in i usb och det tar inte mer än några minuter att byta img då har man altid senaste med olika emu och diverse plugins[/quote]
Helt rätt men vad jag ville visa var att man behöver inte lära sig så mycket för att kunna använda boxen. Ska du lägga ett antal img på usb så har du lite mer att tänka på...
En del går inte ens att köra på usb utan måste ligga i flash för att funka.
Men visst det är enkelt att lägga ett antal på usb, när du väl lärt dej hur det funkar så är det busenkelt att göra så.
Hej,
Är inte Dreamboxen ganska slö att starta upp har för mig att jag läste detta någonstans?
det är en dator...men varför ska man stänga den isåfall?
har även hört slöa kanalbyten!
Men det är en ren leksakman kan göra MASSOR, finns ju hur mycket som helst om man är het på linux
Det är inte förrän 3:e generationen som DB har bättrat sig. "Barnsjukdomar" som just bl.a underdimensionerad nätdel och att den blev varm ställde till det för den. Vad jag läst om. Det ska tydligen vara den med Amberdisplayen=Den gulaktiga displayen.
MC-buren MV-Coach.
SÖK via SÖK-funktionen! Frågor ställs i forumet, INTE till mig!