fråga? kanal 5 ? samma sak där just nu ? programerar mitt titanium med rena conax filen nu, varken m2 lr TMB plockade kanal5 ? lagom till vänner lr ? rena conax filen funkar inte heller
fråga? kanal 5 ? samma sak där just nu ? programerar mitt titanium med rena conax filen nu, varken m2 lr TMB plockade kanal5 ? lagom till vänner lr ? rena conax filen funkar inte heller
Dreambox 800HD PVR flash: - LT5 SP6 - USB barry allen: n/a
Dreambox 7020Si PLi® Jade Final
Dreambox 500-S PLi® Jade MaxVAR
Samsung 9500 VIA CI -EMU
MP3.5 Usb firmware 4.2
stab- HH120 usals
fick också problem under vänner, men kortvarit, där det stog "high definition or scrambled service" några gånger, men det försvann, och bilden, trots hickups, så försvann den inte. Trodde det var fel på boxen. Kanske inte, då.
Notera att Private Gold också är borta !!!)
VAD ÄR det som händer, kommer alla kanaler försvinna och vad finns det för lösning.
Måste säga att jag börjar ledsna på det här systemet och även alla rykten om andra system (Boxer & Viasat). Att kortkommersen gått så långt att man "väntar" med att offentliggöra systemen till man hittat "rätt" kort typ att käna pengar på. Handlar det bara om att käna stålar kommer andra system att ta över, tillgängligheten kommer att styra. Just nu betalar jag gärna 1/12 av ett abonnemang bara för att slippa all den här röran.
Har beställt en DreamBox och flera andra jag känner tänker göra samma sak. Sedan kör man med kortdelning på ett intressant originalkort och slipper allt det här.
Man kan just nu vara upp till 12 st på ett och samma kort men det förutsätter bara bredband (typ ADSL räcker).
Senaste tiden med M-II så har eftersläpet varit för stort. Inte intressant att handla prylar och sedan inte kunna använda det. Varför inte lägga ut information så att andra intresserade kan ta över och göra det bättre?
just det här att ha oro om att bilden försvinner. det fins lösningar....TA ETT ABBONEMANG! eller se får man acceptera att man är utan bild i bland längre och i bland kortare tider.
att detta fungerar så pass bra som det gör är bara ett BONUS. och att skylla på folk som vill/kan göra pengar....det är väll inte deras fel....det är ni och jag som KÖPER och ANVÄNDER produkterna som gör att dom stjänar stålar! ( villket är OK för mig!).
ursäkta mitt dåliga Svenska språket och detta utbrott....men kunde bara inte hålla mig!
ha en trevlig dag!
--J--
....im not lost, im on adventure.....
VEM FAN ÄR DUM OCH BETALAR 370kr varje månad.
helt fel inställning!!!Ursprungligen postat av muhammed_3
utgångspunkten är att betala för de tjänster som man använder. Sedan att det finns alternativa lösningar är bara en bonusö. Dessa ger ingen garanti och ör oftast "obekväma".
Men det fina är att vi alla har en valmöjlighet, det tycker jag är det fina. Kanske alla borde tänka på.
/klas
--------------------------------------------------------
ComHit!: The ultimate place for FREETV lovers
Filerna som nu ligger på stst , fixar de det här med discovery?
De är ju daterade igår. Jag tog hem filer igår som var daterade 10/12
men då fick jag inget disc mm. Nån som har provat de nya?
Hogga
funkar inte
viasat-cd motarbetar varandra men vi hjälps åt m.v.h.reidar fra BREKKEN