Resultat 1 till 2 av 2

Ämne: Statligt bolag i täten ?

Hybridvisning

Föregående inlägg Föregående inlägg   Nästa inlägg Nästa inlägg
  1. #1

    Statligt bolag i täten ?

    Hur är det möjligt att "tröga" statliga bolag, som tex. Boxer, ligger steget före "piraterna", det har ju aldrig hänt förr, eller ? :shock:

    Liten stilla undran bara, har man "svikit" sina ideal och tagit jobb på dessa "institutioner" och tjänar pengar på sina kunskaper :?:

    Tackar för mig för denna gång 8) 8)

  2. #2
    Boxer har köpt ViAccess, som är en färdig produkt, inte utvecklat det. Staten är bra på att betala, inte tänka =)

    Kan dock tilläggas att Boxer ägs till 30% av Skanska, eller Skandia...nåt sånt iaf. Så det är tekniskt sett ett privat vinstdrivande aktiebolag, även fastän Teracom äger 70%.

Liknande ämnen

  1. Jobbar vissa här på vissa bolag
    Av belgare i forum Övrigt
    Svar: 18
    Senaste inlägg: 2006-05-31, 00:30
  2. Nytt tv bolag ? (gratis tv- upc, boxer)
    Av bollen23 i forum Övrigt
    Svar: 4
    Senaste inlägg: 2004-10-26, 22:33
  3. Ett Kabel Tv bolag jag aldrig hör talas om!
    Av trollhattan i forum Övrigt
    Svar: 5
    Senaste inlägg: 2004-01-21, 22:51

Behörigheter för att posta

  • Du får inte posta nya ämnen
  • Du får inte posta svar
  • Du får inte posta bifogade filer
  • Du får inte redigera dina inlägg
  •  
stöd oss
ComHit.net är en ideell sidan som drivs helt utan reklamintäkter, detta för att du som användare ska slippa all störande reklam och diskutera de saker du är intresserad av.
Skulle man däremot känna att man vill donera en slant för att hjälpa ComHit.net att bli bättre är ni välkomna att donera via länken nedan.

https://www.paypal.me/comhit/
Följ oss