Resultat 1 till 7 av 7

Ämne: tv 4 på viasat

  1. #1

    tv 4 på viasat

    skulle tv4 också kommma till viasat eller????

  2. #2
    hej tv4 måste snart komma att sändas av viasat.dom analoga ska ju försvinna så då kommer även viasat tittare att kunna ta del av tv4 e.v tv4plus.m.v.h.wiggen.cx
    vissa har det andra inte här i lappland har vi det w----från MALÅ

  3. #3
    En polare maila tv4 för ett par dar sen och fick till svar att dom gärna skulle finnas på viasat men att dom är ju konkurrenter, lustigt svar tycker jag eftersom alla kanaler konkurrerar väl med varandra??

  4. #4

    Tyvärr har ni fel!

    Viasat äger TV3, ZTV, TV8 och TV1000 med fler. De vill inte ha TV4, TV4+ och Kanal 5 eftersom de är de stora konkurrenterna till TV3.

    Det är alltså högst osannolikt att TV4 dyker upp, men kanske om några år. Marknätet blir helt digitalt först 2007. Viasat har dock lovat att de själva ska expandera med fler (egna?) kanaler så vi fär se vad de kan tänkas visa.

  5. #5
    enligt viasat är tv4 på gång kan ej ge något datum men det är bara att uppdatera kanaler och hoppas att dom finns där.m.v.h.wiggen.cx
    vissa har det andra inte här i lappland har vi det w----från MALÅ

  6. #6
    Jag fick mail från Viasat för en vecka sedan och i
    det mailet skrev man att man var i förhandlingar
    med Tv4 men kunde inte i dagsläget säga när
    dom är klara för viasat.
    Ha de Gött// Larsa

  7. #7

    kanal 5

    Håll tummarna för tv4 i så fall.

    Kanal 5 har slutit exklusiv avtal med Canal Digital för de närmaste åren så de lär inte dyka upp. Och TV3 kan jag inte tänka mig på CD.

Liknande ämnen

  1. Viasat Motor + Viasat Fotboll
    Av matkoh i forum Viasat
    Svar: 2
    Senaste inlägg: 2008-10-19, 17:50
  2. Viasat AU, "baskort till Viasat guld"
    Av pa25182001 i forum Viasat
    Svar: 8
    Senaste inlägg: 2003-09-26, 21:56
  3. Viasat Nordic - Viasat Europe
    Av ridgen i forum Viasat
    Svar: 1
    Senaste inlägg: 2003-09-26, 08:45
  4. [LÖST] skillnaden mellan viasat nordic och viasat europa??
    Av gozilla i forum Viasat
    Svar: 3
    Senaste inlägg: 2003-02-21, 14:53

Taggar för det här ämnet

Behörigheter för att posta

  • Du får inte posta nya ämnen
  • Du får inte posta svar
  • Du får inte posta bifogade filer
  • Du får inte redigera dina inlägg
  •  
stöd oss
ComHit.net är en ideell sidan som drivs helt utan reklamintäkter, detta för att du som användare ska slippa all störande reklam och diskutera de saker du är intresserad av.
Skulle man däremot känna att man vill donera en slant för att hjälpa ComHit.net att bli bättre är ni välkomna att donera via länken nedan.

https://www.paypal.me/comhit/
Följ oss