Citat Ursprungligen postat av Orfeous Visa inlägg
Problemet är ju att comhem's minsta bindningstid är på 12mån vilket kan vara tråkigt om man inte är nöjd efter t.ex 3 månader. Då måste man ju betala varje månad trots att man kanske inte vill använda det.

Min bror bor också i ett comhem hus men har valt Boxer istället pga detta med att comhem har 1års bindningstid. Boxer fungerar lite annorlunda.

Men jag vet inte om jag också ska satsa på boxer istället för comhem. Boxer har väl bara canal digital? där finns inte TV3 vad jag vet?

Med Digital-tv från Com Hem bestämmer du själv hur lång bindningstid du vill ha på ditt abonnemang (se aktuell kampanj). Välj mellan en vanlig digital-box, HD-box eller en box med hårddisk (PVR). Priset på digital-boxen beror på vilken sorts box du väljer, typ av abonnemang samt vilken bindningstid: 0, 12 eller 24 månader.

Sen är det smidigt och billigare att köpa en begagnad box från te.x blocket. Mer information hittar du under Villkor och avgifter.