säger ju sig självt att du inte kan beställa BARA 1 kanal lixom , omkostnaderna blir ju enorma för viasat gentemot den lilla summan du isåfall skulle vilja betala för 1 kanal..
Finns inga företag som inte vill gå md vinst.
säger ju sig självt att du inte kan beställa BARA 1 kanal lixom , omkostnaderna blir ju enorma för viasat gentemot den lilla summan du isåfall skulle vilja betala för 1 kanal..
Finns inga företag som inte vill gå md vinst.
Jamenförfan läs vad jag skriver. Kampanjen som viasat driver heter ju "på dina villkor". Det anser jag vara falsk marknadsföring, med hänvisning till mitt tidigare inlägg.
Att sen comhit har blivit ett forum för operatörerna istället för användarna är ju en helt annan sak. Reklam kanske?
Förstår att du är arg. Viasat gör inte fel.
Däremot är ju mycket reklam idag SNEDVRIDEN och lurig, man måste läsa avtalen och kolla vad som gäller. Samma sak på elgiganten och andra ställen.
Det är synd att dom inte tagit i ordentligt och stoppat dessa fula reklamer, t.ex. att dom ständigt pratar om mobiltelefoner för 1kr. Det är ju bara bullshit, alla vet det och ändå får dom fortsätta göra sådan reklam.
Man kan abbonera på bara en kanal men det gäller endast samfälligheter, privatpersoner kan inte skaffa bara en kanal. Man måste alltid köpa paket, det gäller alltid påstår jag.
Detta är humbug, trollhättan. En kund som endast abonnerar på en kanal är fortfarande en bra affär för Viasat. Smille kommer att bli tvungen att betala kortavgifter, och det är dessa avgifter som Viasat använder för att få administrativ kostnadstäckning. Däremot ser de såklart en möjlighet att tvinga kunder med specifika intressen att teckna abonnemang som de ej är intresserad av. Viasat är än mindre på kundens villkor nu än innan de drog igång den nya kanalpaketsstrukturen.
Lycka till med KO, Smille.