Jag har handlat från mydalle.com, det har fungerat felfritt och hade t.o.m ett garantiutbyte de skötte exemplariskt.
Köpte en 800 nu för 1500 inkl frakt, tycker det är rätt prisvärt. Leveranstiden är ca en vecka.
Jag har handlat från mydalle.com, det har fungerat felfritt och hade t.o.m ett garantiutbyte de skötte exemplariskt.
Köpte en 800 nu för 1500 inkl frakt, tycker det är rätt prisvärt. Leveranstiden är ca en vecka.
Multitasking means screwing up several things at once.
Kan även jag bekräfta att det fungerat kanon att beställa från mydalle. Min 800 har snurrat på bra. Dock är inte klonfjärrarna lika "sköna" att trycka på som original så jag kör en originalfjärr till min.
DM800HDse Klon, DM500HD, Wievsonic Vot120
Jag har även jag handlat från mydalle.com ett par gånger och det har fungerat bra. Boxarna (800HD) fungerar bra, men instämmer med LumberJack att fjärrkontrollen inte är speciellt "skön".
Härligt! 1 st på G från Dalle nu.
Ni säger att de är preppade med Gemini...
Funkar Blue Panel Addons för att installera cammar etc.. ?
Eller måste man installera dem manuellt ?
Tänkte främst på Mgcamd...
Jag kör Dream Elite Black Hole 1.33D idag på min klonade 800. Inte för att det behövs, men är lite sugen på att byta upp till New DreamElite v1.0 HD DM800. Hittar dock ingen som är färdigpatchad för kloner. Har för mig att man kan trycka på en orginalimage, och sen inte starta upp den utan istället flasha in en ny SSL. Hur gör ni andra?
Hur lång tid brukar leveransen ta från mydalle.com??
räkna med ca. 10 arbetsdagar +/- 2 dagar med euexp...
Är lat!
Orkar därför inte läsa igenom alla de tidigare 92 sidorna.
Utan:
Finns det någon bra klon? (alltså i klass med en äkta Dreambox)
Priser?
/Ingemar