Resultat 1 till 9 av 9

Ämne: Uppdatering av Conhemkort

Trådad visning

Föregående inlägg Föregående inlägg   Nästa inlägg Nästa inlägg
  1. #1

    Uppdatering av Conhemkort

    Har kört en NewCS server med Phoenix läsare, newcamd och acamd framgångsrikt i flera år nu. Har däremot inte fått en sak att fungera och det börjar gå mig mer och mer på nerverna...nämligen den infernaliska kortuppdateringen Comhem gör varje månad funkar inte med min setup. Kör jag med min Conax CAM + kort i FloppyDTV-C tunern fungerar det bra, men jag har ju två sådana tuners så därför måste jag köra med ovan nämnda. På varje user i newcs.xml har jag <au>on</au>, men automatisk uppdatering funkar i alla fall inte. Så varje månad måste jag peta in kortet i Comhem boxen för att få uppdateringarna. Finns det någon som har detta fungerade och i så fall hur ska jag göra?

    //M
    Senast redigerad av majstang den 2010-12-13 klockan 12:35.

Taggar för det här ämnet

Behörigheter för att posta

  • Du får inte posta nya ämnen
  • Du får inte posta svar
  • Du får inte posta bifogade filer
  • Du får inte redigera dina inlägg
  •  
stöd oss
ComHit.net är en ideell sidan som drivs helt utan reklamintäkter, detta för att du som användare ska slippa all störande reklam och diskutera de saker du är intresserad av.
Skulle man däremot känna att man vill donera en slant för att hjälpa ComHit.net att bli bättre är ni välkomna att donera via länken nedan.

https://www.paypal.me/comhit/
Följ oss