Resultat 1 till 7 av 7

Ämne: Sydantenn

Hybridvisning

Föregående inlägg Föregående inlägg   Nästa inlägg Nästa inlägg
  1. #1
    Seniormedlem
    Reg.datum
    Jun 2009
    Inlägg
    490
    Tackad
    57 gånger
    Det är Cryotoguard som ställer till det för er. Det är i dagsläget omöjligt att kortdela när det handlar om Cryptoguard.
    DM800HDse Klon, DM500HD, Wievsonic Vot120

  2. #2
    Seniormedlem DennisOlofs avatar
    Reg.datum
    Jul 2006
    Ort
    Stockholm
    Inlägg
    2 557
    Tackad
    53 gånger
    Precis som andra säger. Cryotoguard är problemet inte leverantören, det finns flera mindre TV-bolag som använder detta, anledningen är enkelt.

    Det är ett färdigt system framtaget för just mindre TV-bolag, en lösning man köper in och använder i sitt nät för just sända digitala kanaler, programkort osv. Precis som comhem gör fast dom kör med conax tror jag. Är osäker men det finns ju flera typer av system. Tror att just Cryotoguard är billigast men osäker.

Taggar för det här ämnet

Behörigheter för att posta

  • Du får inte posta nya ämnen
  • Du får inte posta svar
  • Du får inte posta bifogade filer
  • Du får inte redigera dina inlägg
  •  
stöd oss
ComHit.net är en ideell sidan som drivs helt utan reklamintäkter, detta för att du som användare ska slippa all störande reklam och diskutera de saker du är intresserad av.
Skulle man däremot känna att man vill donera en slant för att hjälpa ComHit.net att bli bättre är ni välkomna att donera via länken nedan.

https://www.paypal.me/comhit/
Följ oss