Resultat 1 till 10 av 15

Ämne: Vilket fabrikat på box sa man välja ? HD-Box med dubbla tuners eller fler

Hybridvisning

Föregående inlägg Föregående inlägg   Nästa inlägg Nästa inlägg
  1. #1
    Seniormedlem
    Reg.datum
    Sep 2011
    Inlägg
    445
    Tackad
    34 gånger
    Dreambox är överlägset bäst men Vu+ är ett alternativ som man inte skall glömma bort. De där Miraclebox skiten kan du glömma bort direkt för de stödjer bara sina boxar tills de släpper en ny box och lämnar dem gamla kvar med kvarvarande buggar osv. Enl personligt tycke, tycker inte jag att Dreambox är särskilt dyrt då man kan göra så mycket med dem. Viasats och cd boxar är dyrare men de verkar bara billigare iom att men får dem gratis eller billigare om man förlänger abonnemanget. Dr boxarna kan man inte göra ett skit med förutom att just koda av tv för deras egna utbud.
    Sen ett litet tips kasta bort Windows som server och kasta in Linux istället som server os. Mycket bättre server kommer du få med fler möjligheter.

  2. #2
    Ok så miraclebox är bara att glömma då, men vet du något om coolstreamboxarna?
    http://www.zulanit.nu/4-digitalboxar

    Jo jag hade gärna kört Linux men har aldrig "rört" något med Linus och känner ingen som kan det heller, därav valet.
    Senast redigerad av dropdead den 2012-09-07 klockan 07:03.

Liknande ämnen

  1. Svar: 4
    Senaste inlägg: 2012-01-30, 18:18
  2. Dubbla tuners?
    Av Vistasol i forum Dreambox
    Svar: 13
    Senaste inlägg: 2009-07-12, 11:43
  3. Box med dubbla tuners
    Av ToLin i forum Com Hem
    Svar: 6
    Senaste inlägg: 2007-01-04, 18:27
  4. DVB-S med dubbla tuners ?
    Av LancelotSweden i forum Övrigt
    Svar: 1
    Senaste inlägg: 2006-09-19, 15:11
  5. dubbla tuners?
    Av reecord i forum Övriga mottagare
    Svar: 5
    Senaste inlägg: 2004-10-09, 13:19

Taggar för det här ämnet

Behörigheter för att posta

  • Du får inte posta nya ämnen
  • Du får inte posta svar
  • Du får inte posta bifogade filer
  • Du får inte redigera dina inlägg
  •  
stöd oss
ComHit.net är en ideell sidan som drivs helt utan reklamintäkter, detta för att du som användare ska slippa all störande reklam och diskutera de saker du är intresserad av.
Skulle man däremot känna att man vill donera en slant för att hjälpa ComHit.net att bli bättre är ni välkomna att donera via länken nedan.

https://www.paypal.me/comhit/
Följ oss