Resultat 1 till 10 av 24

Ämne: vilken box

Hybridvisning

Föregående inlägg Föregående inlägg   Nästa inlägg Nästa inlägg
  1. #1
    ComHit Crew atomizeds avatar
    Reg.datum
    Feb 2004
    Inlägg
    9 231
    Tackad
    1 084 gånger
    dm800.eu säljer garanterat kloner och inte äkta Dreambox. Dessutom är det ett företag som sysslar med illegal kortdelning och därför tycker inte jag att man bör stödja dem.

    Beträffande "riktigheten" så är en Sunray likvärdig med någon annan Dreambox klon. Klontillverkarna har börjat kalla sina senaste produkter för Sunray för att undvika problem i en del länder som har hård lagstiftning mot piratkopior. Innanmätet i en Sunray är dock identiskt med en Dreambox-klon.

    Vill du ha en äkta DM500HD så ligger priserna runt 3000:-.
    http://www.prisjakt.nu/produkt.php?p=567642
    Har du frågor om hur man gör, ställ dem i forumet! Skicka inte PM till mig!
    Använd SÖK i forumet. LÄS Guider och Wikis. Testa!!


  2. #2
    japp, atomized det är sant att dom kostar 3000:- för en riktig. Men jag menar bara att jag betalar hellre 1.300:- inkl. frakt för denna dreambox dm 500 hd istället för att betala 2200:- för en sunray. Även om innanmätet är samma så sparar jag ju runt 800:- och det är ju inte fy skam, kan jag tycka.
    Det som jag blev mest irriterad över var ju att han inte sa detta INNAN vi beställde så vi hade kunnat kolla upp saker och ting. Tycker bara inte att man är riktigt ärlig när man gör så, men jag kan ju vara överkänslig också. Men vi ska sätta upp tallriken idag men min granne sa att det kan bli lite jobbigt att hitta signalerna när vi har 4 st huvud. Han har bara ett huvud och en motor. Jag vet inte om det är så jobbigt som han säger, men eftersom han pillar med detta så tror jag han ju. Finns det ngt guide eller liknande där man kan läsa hur och vilket huvud man börjar med? Eller det är bara att testa sig fram?

    Tack alla

Liknande ämnen

  1. Svar: 2
    Senaste inlägg: 2012-06-12, 16:55
  2. Norden parabol vilken lnb är vilken
    Av Nymann i forum Övrigt
    Svar: 8
    Senaste inlägg: 2010-10-29, 18:42
  3. Svar: 0
    Senaste inlägg: 2005-09-26, 13:04
  4. Vilken Box??
    Av texas79 i forum Com Hem
    Svar: 2
    Senaste inlägg: 2003-04-26, 20:23
  5. Svar: 2
    Senaste inlägg: 2003-02-24, 07:28

Taggar för det här ämnet

Behörigheter för att posta

  • Du får inte posta nya ämnen
  • Du får inte posta svar
  • Du får inte posta bifogade filer
  • Du får inte redigera dina inlägg
  •  
stöd oss
ComHit.net är en ideell sidan som drivs helt utan reklamintäkter, detta för att du som användare ska slippa all störande reklam och diskutera de saker du är intresserad av.
Skulle man däremot känna att man vill donera en slant för att hjälpa ComHit.net att bli bättre är ni välkomna att donera via länken nedan.

https://www.paypal.me/comhit/
Följ oss