Resultat 1 till 10 av 11

Ämne: Nytecknande CD?

Hybridvisning

Föregående inlägg Föregående inlägg   Nästa inlägg Nästa inlägg
  1. #1
    Donator
    Reg.datum
    Aug 2007
    Inlägg
    1 472
    Tackad
    77 gånger
    Jag har inte behövt ange pincode på server för att få bild iaf..
    OSCam (Omnikey Cardman 3021), TVheadend på Debian10 (1xTBS6984), Kodi på Sony KD-65XH9505.

  2. #2
    Seniormedlem DennisOlofs avatar
    Reg.datum
    Jul 2006
    Ort
    Stockholm
    Inlägg
    2 557
    Tackad
    53 gånger
    kenta2, jo så blir det nog, SDTV kanalerna kanske pairas om 10år eller så, dom måste ju vara säkra på att alla har nya boxar. Det är ungefär samma sak som med boxar, där dom blandar MPEG2 och MPEG4, hade man valt DVBT2 från början eller MPEG4 på alla kanaler från början hade man fått in fler kanaler.

    Jag tycker inte standardboxarna är så usla, dom funkar ganska bra. Men några vidare funktioner har dom ju inte, men duger för att titta på TV i alla fall.

Liknande ämnen

  1. Svar: 4
    Senaste inlägg: 2013-02-12, 07:48

Taggar för det här ämnet

Behörigheter för att posta

  • Du får inte posta nya ämnen
  • Du får inte posta svar
  • Du får inte posta bifogade filer
  • Du får inte redigera dina inlägg
  •  
stöd oss
ComHit.net är en ideell sidan som drivs helt utan reklamintäkter, detta för att du som användare ska slippa all störande reklam och diskutera de saker du är intresserad av.
Skulle man däremot känna att man vill donera en slant för att hjälpa ComHit.net att bli bättre är ni välkomna att donera via länken nedan.

https://www.paypal.me/comhit/
Följ oss